ZROZENÍ CHOMUTOVSKÉHO GÉNIA - PŘEDNÁŠKA O FRANTIŠKU JOSEFU GERSTNEROVI

plakát Kdo by neznal zakladatele pražské polytechniky, prvního vysokého technického učení v rakouské monarchii a předchůdkyně dnešní ČVUT a dále otce myšlenky spojit řeky Vltavu a Dunaj mezi městy České Budějovice a Linec koněspřežnou železnicí, první na evropském kontinentu.

Přednáška se bude konat 22. února 2023 v hlavní budově muzea, Palackého 86 od 16 hodin v přednáškovém sále.

Kdo by neznal zakladatele pražské polytechniky, prvního vysokého technického učení v rakouské monarchii a předchůdkyně dnešní ČVUT a dále otce myšlenky spojit řeky Vltavu a Dunaj mezi městy České Budějovice a Linec koněspřežnou železnicí, první na evropském kontinentu. Prof. František Josef Gerstner vstoupil těmito dvěma počiny do světových dějin. Málo se už ví o to, že Gerstner spatřil světlo světa v domku na Dolním předměstí Chomutova a minimálně prvních 17 let svého života je spojeno s naším krásným městem.

Vytvořeno: 8. 2. 2023
Poslední aktualizace: 15. 2. 2023 13:30