první předchozí
poslední

ROK GOTIKY 2021 2

ROK GOTIKY 2021

V roce 2021 proběhne výročí 600 let od dobytí města Chomutova husity, které se stalo v české historii neblahou legendou. Oblastní muzeum v Chomutově připomene toto výročí výstavami a akcemi, jejichž ústředním tématem je život a umění ve středověku. Rozklikněte zprávu pro více informací.

ostatní | 17. 2. 2021 | Autor: Správce Webu

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2021

Přesto, že ještě neroztál sníh, Oblastní muzeum připravuje letní příměstské tábory, které budou plné her, výletů a zábavy!
Máme opět dva termíny:
19.7. - 23.7. 2021 - Zachraňte lidstvo!
Za pomoci integrovaného záchranného systému se děti naučí základům zdravovědy, první pomoci a požární ochrany. Formou hry si osvojí pravidla bezpečnosti a pokusí se zachránit lidstvo.
9. 8. - 13.8. 2021 - Cesta do středověku
Příměstský tábor formou výletů, her a zábavných kvízů přesune děti do doby udatných rytířů, v níž si budou moci osvojit 7 rytířských cností. V závěru tábora bude nachystáno pasování panošů do rytířského stavu, kterého se účastní také dvorní dámy. celý text

ostatní | 1. 2. 2021 | Autor: Správce Webu
Plakát

KRUŠNOHOŘÍ / ERZGEBIRGE – UMĚNÍ POZDNÍHO STŘEDOVĚKU

Výstava pořádaná Ústeckým krajem ve spolupráci s Oblastním muzeem v Chomutově ve dnech 5. února 2021 až 18. dubna 2021. Výstava je stěžejním výstupem česko-německého přeshraničního projektu Umění pozdního středověku v hornické oblasti Krušnohoří, r. č. 100289027, financovaného z Programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2014–2020. celý text

ostatní | 27. 1. 2021 | Autor: Správce Webu
kniha

NOVÉ KNIŽNÍ TITULY

Knihovna Oblastního muzea v Chomutově by vám chtěla představit nové knižní tituly z jejího fondu. celý text

ostatní | 22. 1. 2021 | Autor: Správce Webu

DOKUMENT "NADÍLKA OBJEVŮ"

Naše muzeum se podílelo na tvorbě krátkého dokumentu Petra Liebschera a Martina Šíla, které je věnováno objevům uskutečněným při restaurování v klášterním kostele Čtrnácti sv. Pomocníků v Kadani. Restaurování nástěnných maleb i mobiliáře kostela probíhalo dlouhé roky a letos bude dokončeno. O své práci i zajímavých zjištěních ve filmu mluví odborníci z řad restaurátorů a archeologů a objevy jsou vyloženy také v kontextu doby, kdy vznikly. Restaurovány byly nejen významově složité nástěnné malby, ale také renesanční náhrobní desky, barokní oltáře i další součásti mobiliáře.

ostatní | 5. 1. 2021 | Autor: Správce Webu
MUZEUM JE UZAVŘENO 1

MUZEUM JE UZAVŘENO

Na základě vládních opatření souvisejících s epidemií COVID - 19 bylo dne 18. 12. 2020 Oblastní muzeum uzavřeno. Sledujte naše webové a facebookové stránky, kde Vás budeme informovat.

ostatní | 18. 12. 2020 | Autor: Správce Webu

VÁNOČNÍ VÝSTAVA

Přijďte k nám do muzea načerpat vánoční atmosféru! Zveme vás na výstavu "Historické cukrárny aneb mlsání za první republiky", která potěší všechny vaše chutě a další smysly. Pekařky a pekaři u nás mohou nasbírat mnoho zajímavých receptů. A pokud byste se chtěli o nějaký podělit, přineste ho s sebou!
Těšíme se na vaší návštěvu! celý text

ostatní | 15. 12. 2020 | Autor: Správce Webu
Plakát

50 LET CHOMUTOVSKÝCH BÍLÝCH ANDĚLŮ

Střední zdravotnická škola v Chomutově slaví letos 50 let od svého založení. U příležitosti tohoto významného jubilea Oblastní muzeum v Chomutově ve spolupráci s oslavující školou připravilo výstavu 50 let chomutovských bílých andělů. Výstava představí nejen samotnou školu, ale bude se věnovat také historickému vývoji zdravotnictví a ošetřovatelství ve světě i v chomutovském regionu. Pro školy a rodiny s dětmi jsou připraveny celkem tři atraktivní doprovodné programy na téma zdraví a lidské tělo. V této nelehké době je výstava zároveň i poděkováním všem, kdo působí ve zdravotnictví a pomáhají všem potřebným.
Výstava byla podpořena z projektu regionální historie 2020 Magistrátu města Chomutova.
Vernisáž proběhla dne 12. prosince 2020 v hlavní budově muzea na Palackého 86.

ostatní | 4. 12. 2020 | Autor: Správce Webu

VE ČTVRTEK 3.12.2020 OTVÍRÁME A ČEKÁ TU NA VÁS VÝSTAVA HISTORICKÉ CUKRÁRNY!

V muzeu na radnici na Vás čeká zcela nová výstava "Historické cukrárny aneb mlsání za první republiky", která jistě potěší všechny Vaše smysly... Otevírací doba výstavy: út-pá 9-17 hod., so a ne 10-17 hod., 24., 31.12. a 1.1. zavřeno, 25.-26. 12. otevřeno 13-17 hod.
V den otevření výstavy 3.12.2020 VSTUP ZDARMA!
Více o výstavě viz záložka Výstavy a expozice / Aktuální výstavy a akce celý text

ostatní | 2. 12. 2020 | Autor: Správce Webu
kniha

NOVĚ V PRODEJI KNIHA "MĚSTO CHOMUTOV A ŽELEZNICE"

Rok 1870 byl pro město Chomutov význačným mezníkem, tento rok dne 8. 10. do Chomutova přijel první vlak. Zanedlouho se chomutovské nádraží stalo velkým dopravním uzlem. K tomuto výročí je vydána rozsáhlá knih i historii tohoto velkého železničního uzlu s názvem "Město Chomutov a železnice". Autorem této knihy je Ing. Jan Kadlec.
Kniha je u nás v muzeu v prodeji za 400,- Kč. celý text

ostatní | 27. 11. 2020 | Autor: Správce Webu