Obsah

Akce

Omezit výpis akcí na


Datum konání: calendar calendar

POJĎTE S NÁMI DO PŘÍRODY - entomologická exkurze do Bezručova údolí 30. 5. 2020 1
30. 5. 2020 začátek od 09:00, délka 6 hodin
Místo konání: Bezručovo údolí
Srdečně Vás, Vaše rodiny i Vaše přátele zveme na entomologickou exkurzi do Bezručova údolí, a to v sobotu 30. 5. 2020 od 9.00.
Co Vás čeká? Pozorování a určování různých druhů hmyzu či informace o zakládání entomologické sbírky.
Exkurzi povede Pavel Krásenský z Oblastního muzea a galerie v Mostě.
Sraz v 9.00 na začátku cyklostezky v Bezručově údolí
(za penzionem Hřebíkárna). celý text

NEJ CHOMUTOVSKA.
7. 3. 2020 - 31. 8. 2020
Místo konání: Oblastní muzeum v Chomutově, kostel sv. Kateřiny

Bezbariérový vstup na akci

Výstavu pořádá DSO Chomutovsko - Dobrovolný svazek obcí Chomutovska, a představuje řadu zcela nových a poutavých informačních panelů, věnovaných jednotlivým obcím našeho regionu a jejich zajímavostem.
Výstava je přístupná v otevírací době muzea po vyžádání průvodce muzea na radnici. celý text

KACHLE SEDMI STOLETÍ - SVĚT KACHLOVÝCH KAMEN (3. 3. - 1. 8. 2020) 2
3. 3. 2020 - 24. 10. 2020 začátek od 17:00
Místo konání: Oblastní muzeum v Chomutově, historická radnice

Bezbariérový vstup na akci

Akce je vhodná pro děti

„Březen - za kamna vlezem, duben – ještě tam budem“, praví stará pranostika. V březnu rozhodně za žádná kamna nelezte, ale přijďte se na ně podívat do Oblastního muzea v Chomutově! Od 3. března tam probíhá výstava Kachle sedmi staletí / Svět kachlových kamen, která volně navazuje na krajskou výstavu Oblastního muzea a galerie v Mostě (2017/2018). Představuje vývoj kachlů a kachlových kamen v severozápadních Čechách od gotiky až po počátek 20. století. Výstava ukazuje širokou škálu technik a motivů, které se při výrobě kachlů používaly. Jejich umělecká výzdoba odráží náboženský i společenský život konkrétního historického období a jeho duchovní i světské hodnoty.

A na co se můžete těšit? Například na modrobílá válcová empírová kamna, která patrně v 1. polovině 19. století vyhřívala chomutovskou radnici. K vidění budou také nejstarší gotické komorové kachle s vyobrazením obrněných jezdců z hradu Kyšperka u Krupky nebo pestře glazované renesanční kachle z hradu Egerberku u Klášterce nad Ohří. A pokud netušíte, jak vypadal a k čemu sloužil kamnovec, přijďte se podívat na krásný exemplář z roku 1796, který byl vyroben v někdejší Gabrielině Huti – obci v nejsevernějším výběžku chomutovského okresu.

Kurátorkami výstavy jsou Mgr. Milena Bílková, Th.D. z chomutovského muzea a externí odbornice, archeoložka Mgr. Markéta Soukupová.

Vernisáž výstavy proběhne v úterý 3. 3. 2020 v muzeu na radnici, na loutnu zahraje Milan Černý.

Výstava bude obohacena o zajímavý doprovodný program. Sledujte prosím náš web a FB. celý text

ÚNIK Z TOTALITY ANEB LISTOPAD 89 NA CHOMUTOVSKU 19.10.2019-1.2.2020 1
19. 10. 2019 - 30. 6. 2020 začátek od 15:00
Místo konání: Oblastní muzeum v Chomutově, hlavní budova

Akce je vhodná pro děti

VÝSTAVA SE PRODLUŽUJE DO LÉTA 2020!
Netradiční a jedinečný výstavní formát, realizovaný formou únikové hry, představí nejen atmosféru a emocionální vypětí oněch listopadových dní, ale také připomene život v 80. letech 20. století. Návštěvníky čeká nefalšovaná úniková hra se vším, co k ní patří - najít stopy a indicie, vyřešit série hádanek a uniknout z místnosti ve stanoveném čase. Úniková hra je speciálně ušitá na míru tématu výstavy, a zcela netradičně umožňuje simultánní účast více skupin hráčů.
Každý návštěvník výstavy má možnost se únikové hry nezúčastnit, v tom případě je na něj připravena bohaté spektrum informací o tomto tématu.
Na výstavě budou prezentovány také archivní chomutovské listopadové fotografie, které budou zveřejněny vůbec poprvé od roku 1989! Řada návštěvníků tak bude mít možnost se na některých fotografiích poznat.
Součástí výstavy je také filmový dokument.
Muzeum pořádá k výstavě bohatý doprovodný program pro školy i pro veřejnost - sledujte prosím naše webové stránky a facebookový profil. celý text