VZESTUPY A PÁDY PORTRÉTNÍ MINIATURY

VZESTUPY A PÁDY PORTRÉTNÍ MINIATURY 1 Právě pro vás připravujeme novou výstavu na - Vzestupy a pády portrétní miniatury. KDE: Muzeum na radnici. KDY: 25. 6. - 24. 9. 2022. VERNISÁŽ: V pátek 24. 6. od 16 hodin. Jste srdečně zváni!

NOVÁ VÝSTAVA ☝️🤗🎨

VZESTUPY A PÁDY PORTRÉTNÍ MINIATURY

KDE: Muzeum na radnici

KDY: 25. 6. - 24. 9.

VERNISÁŽ: Pátek 24. 6. v 16:00

Výstava portrétních miniatur přiblíží návštěvníkům tu část výtvarného umění, která byla vždy především soukromou záležitostí, a proto dlouho unikala pozornosti širšího publika. V dnešní době je už umění drobného portrétu všeobecně známo. Subtilní obrázky nebývají často vystavovány, zejména pro svou citlivost na světlo, které vlivem častého působení může nenávratně malbu poškodit. Oblastní muzeum v Chomutově spravuje jednu z nejkvalitnějších sbírek portrétních miniatur ve střední Evropě. Od její poslední prezentace v roce 2007 už uběhlo mnoho let, během nichž byly vybrané miniatury podrobeny pečlivému neinvazivnímu průzkumu, který přinesl mnohé překvapující výsledky. Na výstavě budou kromě vývoje portrétní miniatury a techniky malby představeny výsledky jejich průzkumu, který je i ve světovém měřítku ojedinělý.

Těšíme se na vás!

Vytvořeno: 21. 6. 2022