VÝSTAVA - FAKSIMILE DAROVACÍ LISTINY Z ROKU 1252

plakát 29. březen 2022 je významné datum v historii města Chomutova.

29. březen 2022 Významné datum v historii města Chomutova.

Dnes je tomu právě 770 let od sepsání cenného dokumentu, ve kterém je jméno našeho města vůbec poprvé zmíněno.

Jedná se o listinu Bedřicha z Chomutova z roku 1252, ve které daruje své městečko i s příslušným majetkem řádu německých rytířů.

Dnešním dnem rovněž začíná tradiční výstava věrné kopie listiny, která bude v muzeu na radnici k vidění do 22. května.

Výstavu můžete tematicky propojit s prohlídkou raně gotického kostela sv. Kateřiny, který s historií řádu klíčově souvisí. Když budete pozorní, objevíte v pozůstatcích výmalby připomínku na působení řádu v tehdejší komendě.

Součástí výstavy je vzdělávací program pro školy zaměřený na středověké písemnictví a rytířství. Rezervace na webových stránkách muzea v sekci pro školy.

Vytvořeno: 29. 3. 2022
Poslední aktualizace: 29. 3. 2022 12:46