UDERGROUND NA CHOMUTOVSKU

underground Je zahájen prodej publikace Underground na Chomutovsku.

Od 29. 9. v DDD v Ruské ulici a od 30. 9. v zadní, výstavní části hlavní budovy Oblastního muzea v Chomutově, v Palackého ulici 86, je v prodeji kniha Underground na Chomutovsku. Publikaci vydalo Oblastní muzeum v Chomutově s finanční podporou statutárního města Chomutova. Kniha vznikla jako bonus k výstavě Underground a bigbít na Chomutovsku pořádané v létě roku 2018.

Kniha je dělena do několika kapitol. Ústřední části věnované undergroundu Chomutovska čili vzniku a působení komunity v Barrel Housu a v Nové Vísce jsou stavěny na vzpomínkách zejména Vendelína Laurenčíka, jednoho z dvou majitelů baráku v Nové Vísce. Kapitola popisující underground jako hnutí a hudební směr je doplněna o milníky a souvislosti ve světovém a československém dění. Knihu uzavírají životopisy hlavních účastníků chomutovského undergroundu.

Atmosféru doby se vydavatel ve spolupráci s grafickým studiem snažil zdůraznit také tiskovou sazbou čili dobovým strojopisem.

Obsah 114stránkové knihy staví na bohatém ilustračním materiálu poskytnutém vydavateli aktivním účastníkem chomutovského undergroundu Františkem Čuňasem Stárkem již v době přípravy výstavy Underground a bigbít na Chomutovsku.

Vytvořeno: 30. 9. 2020
Poslední aktualizace: 30. 9. 2020 12:02