STO LETÍ

Heinrich Michanikl při preparování výstavních exponátů Dne 8. 9. 2023 slavíme přesně 100 let od otevření muzea v Chomutově

Stoleté výročí otevření chomutovského muzea

Dne 8. září 1923 slavil Chomutov velkou událost. Po dvanáctiletém úsilí, které přerušila první světová válka a poválečná krize, bylo v přízemí radnice otevřeno Městské muzeum Chomutov (Stadtmuseum Komotau). Otevření bylo pojato jako celoměstská oslava, které se zúčastnily stovky obyvatel v čele s představiteli města a členy Muzejní společnosti Chomutov. Přijeli i hosté z okolních měst a ze zahraničí, z Lipska, Drážďan, Annabergu a Saské Kamenice (Chemnitz). Hlavními řečníky byl starosta města Ernst Stroch, jeden z hlavních podporovatelů založení muzea a předseda muzejní společnosti Marian Böhm. V proslovech zaznělo, kolik práce stálo za tímto dnem a jak velký den to pro Chomutov je.

Vytvořeno: 8. 9. 2023
Poslední aktualizace: 8. 9. 2023 9:50