PRVNÍM VLAKEM DO CHOMUTOVA

Plakát Dne 8. srpna 2020 od 10 hodin proběhne v Oblastním muzeu v Chomutově vernisáž výstavy Prvním vlakem do Chomutova. Výstava je připomenutím 150 let od prvního příjezdu vlaku do Chomutova na jeho tehdejší nové nádraží. Vlak přijel po trati vybudované Ústecko-teplickou železniční společností, která tak jako první spojila Chomutov se světem moderním dopravním prostředkem. Pro obyvatele města znamenala železnice možnost k bouřlivému průmyslovému rozvoji.
Návštěvníci výstavy se vedle mnoha zajímavých informací o železnici budou moci prohlédnout velké množství předmětů, které jsou spojeny s dráhou. Každý si zde najde to své, 100 let starou telefonní ústřednu, signalizační lampy na výhybky a návěstidla, dobové jízdenky, velký model lokomotivy tzv. Němky, tabulky lokomotiv působících v regionu, železničářské uniformy a jako lahůdka 7 metrů velký železniční model. A samozřejmě mnoho dalších zajímavých věcí z historie železnice.
Výstava je k vidění v hlavní budově muzea na Palackého 86 do 28. listopadu 2020 v běžných otevíracích hodinách. Všichni jste srdečně zváni.

Vytvořeno: 29. 7. 2020
Poslední aktualizace: 30. 7. 2020 12:18