NABÍDKA PRACOVNÍ POZICE

NABÍDKA PRACOVNÍ POZICE 1 Muzeum vyhlašuje výběrové řízení na pozici "edukátor v kultuře" s nástupem od 1. 9. 2023 nebo dle dohody. Pro kompletní informace rozklikněte název této zprávy. Podávání přihlášek do 16. 6. 2023.
Výběrové řízení na pozici „Edukátor v kultuře“

Oblastí muzeum v Chomutově hledá do svého týmu uchazeče o pozici „edukátor v kultuře“.

Požadavky:

Profesní požadavky:

• preferováno vysokoškolské vzdělání (vhodné např. pedagogické obory, studijní obory blízké muzejnictví, historii, umění apod.), eventuálně středoškolské vzdělání
  • dobré komunikační a koordinační schopnosti a dovednosti, slovem i písmem
  • dobrá orientace ve způsobech interpretace a prezentace daného tématu
  • ochota realizovat edukační programy inovativními způsoby a metodami, tvůrčí dovednost, kreativní myšlení a kladný vztah ke kultuře obecně
  • znalost práce s PC (MS Office, Word, Excel, internet)

Osobnostní a praktické požadavky:

• příjemné a kultivované vystupování
  • schopnost zaujmout pozornost dětského i dospělého návštěvníka
  • schopnost samostatné i týmové práce
  • časová flexibilita
  • pečlivost, pracovní nasazení, vstřícnost a chuť se sebevzdělávat
  • občanská a morální bezúhonnost

Výhodou:

• pedagogické schopnosti a znalost v oblasti muzeologie a muzejní pedagogiky, včetně aktuálních trendů
  • praxe v oboru a zkušenosti v práci s dětmi
  • zkušenost s publikační nebo jinou prezentační činností
  • všeobecný přehled (včetně základní znalosti expozic a činnosti Oblastního muzea v Chomutově)
  • průvodcovské zkušenosti
  • znalost světového jazyka (AJ, NJ, RJ)
  • řidičský průkaz sk. B s praxí

Náplň práce:

• spolupráce na edukační koncepci muzea
  • samostatná tvorba a realizace vzdělávacích programů  v oblasti kulturního dědictví pro jednotlivé cílové skupiny
  • možnost realizace vlastních projektů
  • instruktáž a řízení malého kolektivu  průvodců, průvodcovská činnost
  • příprava výstav a akcí, odborná a publikační činnost

Předpokládaný nástup:

Dle dohody (nejdříve 1. 9. 2023).

Pracovní úvazek na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou. Možný i částečný úvazek.

Místo výkonu práce:

Oblastní muzeum v Chomutově, příspěvková organizace

Palackého 86, respektive náměstí 1. máje 1, Chomutov (historická radnice)

Platové poměry:

Podle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě.

E-mail pro elektronické zasílání přihlášek:

sekretariat@muzeumchomutov.cz

(Předmět: Výběrové řízení – Edukátor v kultuře)

Písemnou přihlášku včetně všech povinných součástí lze zaslat rovněž na adresu:

Oblastní muzeum v Chomutově, příspěvková organizace

Palackého 86, 430 01 Chomutov (označení obálky: Výběrové řízení – Edukátor v kultuře)

Součástí přihlášky musí být:

1) Strukturovaný životopis s uvedením vzdělání, zkušeností a praxe.

2) Kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání, případně dalších relevantních kurzech a seminářích.

3) Výpis z trestního rejstříku.

4) Motivační dopis (max. 2 strany A4) s konceptem (návrhem) realizace edukačního programu na libovolné téma.

Nepovinné přílohy přihlášky:

1) Ukázka publikačních či jiných prezentačních činností, na nichž se uchazeč doložitelně podílel (kopie či fotografie, video, prezentace v médiích, odkaz na webové stránky apod. Eventuální originály výstupů lze předložit k ukázce při osobním pohovoru).

2) Reference od předchozích zaměstnavatelů.

V případě potřeby dalších informací k přílohám přihlášky neváhejte oslovit níže uvedenou kontaktní osobu, která Vám poskytne potřebné doplňující informace.

Kontaktní osoba:

Mgr. Renáta Klucová, klucova@muzeumchomutov.cz, +420 775 871 636

Termín podání přihlášky: 16. 6. 2023

Zájemci budou následně informováni o případném termínu osobního pohovoru.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit výběrové řízení bez uvedení důvodu kdykoliv v jeho průběhu nebo nevybrat žádného uchazeče.

Odesláním životopisu udělujete Oblastnímu muzeu v Chomutově souhlas ve smyslu zákona č. 110/2019 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů (Nařízení EU č. 2016/679), ke shromažďování, zpracovávání a uchovávání Vašich osobních údajů pro účely výběrového řízení na toto či jiné vhodné pracovní místo, a to maximálně v délce jednoho roku. Svůj souhlas můžete písemnou formou kdykoli odvolat.

V Chomutově, 30. 5. 2023

Vytvořeno: 1. 6. 2023