MUZEUM OTEVŘENO OD 11. 5. 2021

RADNICE, KOSTEL Od úterý 11. května můžete opět navštívit naše Oblastní muzeum v Chomutově!

Můžete se těšit na novou výstavu Krušnohoří/Erzgebirge – Umění pozdního středověku, která je pořádána Ústeckým krajem ve spolupráci s Oblastním muzeem v Chomutově. Výstava je stěžejním výstupem česko-německého přeshraničního projektu Umění pozdního středověku v hornické oblasti Krušnohoří a unikátní umělecká díla budou u nás k vidění do 29. 5. 2021 v budově starobylé radnice. Navštívit můžete také stálou expozici Všemu světu na útěchu – Sochařství a malířství na Chomutovsku a Kadaňsku, Mnišský dvoreček, kostel sv. Kateřiny, historické sklepy a Hvězdářkou věž u hlavní budovy muzea.

Z důvodu rekonstrukce části hlavní budovy muzea není aktuálně možné navštívit výstavu 50 let chomutovských bílých andělů a stálou expozici Pohledy do pravěku. Budeme se snažit vám výstavy zpřístupnit v co nejkratším čase. Určitě se máte na co těšit!

Vstup do budovy muzea je povolen výhradně s respirátorem a je nutné dodržovat dostatečné rozestupy mezi návštěvníky. Skupinové prohlídky prozatím možné nebudou.

Těšíme se na vás!

Vytvořeno: 7. 5. 2021