MEZINÁRODNÍ DEN MUZEÍ

dvoreček V úterý 18. května slavíme Mezinárodní den muzeí! Vstup bude zdarma a těšit se můžete také na malý dáreček.

Přijďte se k nám podívat na výstavu Krušnohoří/Erzgebirge – Umění pozdního středověku, která je pořádána Ústeckým krajem ve spolupráci s Oblastním muzeem v Chomutově. Výstava je stěžejním výstupem česko-německého přeshraničního projektu Umění pozdního středověku v hornické oblasti Krušnohoří a unikátní umělecká díla budou u nás k vidění do 29. 5. 2021 v budově starobylé radnice. Navštívit můžete také stálou expozici Všemu světu na útěchu – Sochařství a malířství na Chomutovsku a Kadaňsku, Mnišský dvoreček, kostel sv. Kateřiny, historické sklepy a Hvězdářkou věž u hlavní budovy muzea.

Těšíme se na Vás!

Vytvořeno: 14. 5. 2021