RETROGAMING - POČÁTKY OSOBNÍCH POČÍTAČŮ U NÁS

Akce je vhodná pro děti

RETROGAMING - POČÁTKY OSOBNÍCH POČÍTAČŮ U NÁS 1 Chcete se podívat a osobně si vyzkoušet, na čem se pracovalo a hrálo v úplném pravěku počítačové techniky? Máte rádi počítačové hry a zajímá vás, jak to všechno začalo? Jestli ano, výstava Retrogaming je právě pro vás jako ušitá!

Datum konání: 10. 3. 2022 - 12. 6. 2022 začátek od 09:00

Místo konání: Oblastní muzeum v Chomutově, historická radnice, Nám. 1. Máje 1, Chomutov, 43001

Typ akce: ostatní - trhy, výstavy, veletrhy

Organizátor: Neuvedeno

Doba trvání: 94.3 dní

Plné vstupné: 50 Kč

Snížené vstupné: 50 Kč

Rodinné vstupné: 100 Kč

Chcete se podívat a osobně si vyzkoušet, na čem se pracovalo a hrálo v úplném pravěku počítačové techniky? Máte rádi počítačové hry a zajímá vás, jak to všechno začalo? Jestli ano, výstava Retrogaming je právě pro vás jako ušitá!

Na výstavě uvidíte počítače, herní konzole, staré časopisy, zapomenutá datová média (kazety, diskety) a mnoho jiného, a to od samotných počátků až do 90. let 20. století. Spatříte například notebook značky Epson – první na světě –, japonské počítače Sharp, americké IBM, český Didaktik, herní konzole Ninetendo nebo Sega a samozřejmě také osmibitové Atari, protože „kdo neměl Atari, jakoby nežil!“. To, ale i mnoho jiných dobových ukázek na Vás čeká ve výstavě Retrogaming – počátky osobních počítačů u nás.

Naprostým unikátem bude pravé „pařanské doupě“, kde si děti i dospělí budou moci na dobových počítačích a herních konzolích zahrát stovky her. Mezi nimi jsou i opravdové klasiky, například doomovky, Pac-Man, Prince of Persia, Lemmings a další. Nechybí ani herní arkádový automat pro dva hráče s hrou Streets Fighter II, hitovkou mezi bojovkami.

Nasedněte s námi do stroje času a hurá do počítačového pravěku!

ŠKOLNÍ KOLEKTIVY A VĚTŠÍ SKUPINY: Nutná předchozí rezervace: Mgr. Markéta Löblová Spěváčková, tel. 775 870 974, e-mail: loblova@muzeumchomutov.cz

Vytvořeno: 11. 2. 2022
Poslední aktualizace: 3. 11. 2023 09:17