VZESTUPY A PÁDY PORTRÉTNÍ MINIATURY

Bezbariérový vstup na akci

VZESTUPY A PÁDY PORTRÉTNÍ MINIATURY 1 Výstava portrétních miniatur přiblíží návštěvníkům tu část výtvarného umění, která byla vždy především soukromou záležitostí, a proto dlouho unikala pozornosti širšího publika. Přijďte se podívat na unikátní sbírky a výsledky velkého materiálového a technologického průzkumu tohoto druhu umění...

Datum konání: 24. 6. 2022 - 24. 9. 2022 začátek od 16:00

Místo konání: Oblastní muzeum v Chomutově, historická radnice, Nám. 1. Máje 1, Chomutov, 43001

Typ akce: ostatní - trhy, výstavy, veletrhy

Organizátor: Neuvedeno

Doba trvání: 92.0 dní

Plné vstupné: 50 Kč

Snížené vstupné: 25 Kč

Rodinné vstupné: 100 Kč

Poznámka: Versnisáž zdarma!

Výstava portrétních miniatur přiblíží návštěvníkům tu část výtvarného umění, která byla vždy především soukromou záležitostí, a proto dlouho unikala pozornosti širšího publika. V dnešní době je už umění drobného portrétu všeobecně známo. Subtilní obrázky nebývají často vystavovány, zejména pro svou citlivost na světlo, které vlivem častého působení může nenávratně malbu poškodit. Oblastní muzeum v Chomutově spravuje jednu z nejkvalitnějších sbírek portrétních miniatur ve střední Evropě. Od její poslední prezentace v roce 2007 už uběhlo mnoho let, během nichž byly vybrané miniatury podrobeny pečlivému neinvazivnímu průzkumu, který přinesl mnohé překvapující výsledky. Na výstavě budou kromě vývoje portrétní miniatury a techniky malby představeny výsledky jejich průzkumu, který je i ve světovém měřítku ojedinělý.

Vytvořeno: 21. 6. 2022
Poslední aktualizace: 3. 11. 2023 09:16