Obsah

HISTORICKÉ CUKRÁRNY ANEB MLSÁNÍ ZA PRVNÍ REPUBLIKY

Akce je vhodná pro děti

HISTORICKÉ CUKRÁRNY ANEB MLSÁNÍ ZA PRVNÍ REPUBLIKY 1Výstava připomíná zašlou slávu československých cukráren v období formující se první republiky. Čekají na Vás stylizované interiéry historických cukráren a prodejen včetně výrobny sladkostí a art-decové posezení. Také zákusky a dorty podle vzorníků ze 30. let 20. století a historické, mnohdy již zapomenuté cukrářské nástroje a pomůcky – přístroj na zmrzlinu, formy na čokoládu a drobné pečivo, raznice na bonbony a jiné. V neposlední řadě také vybavení provozoven včetně kasy, balících papírů značky Orion, papírových krabic na dorty a zákusky, skleněných zásobníků naplněných bonbony a mnohem víc… Nebudou chybět ani dobové materiály, jako například výuční list, pracovní knížka, reklamní pohádky, recepty, obaly od čokolád a další.

Návštěvníci získají přehled o historii čokolády, marcipánu, perníku, zmrzliny nebo dortů, stejně jako o vývoji cukrářského řemesla v Čechách. Chybět nebudou samozřejmě ani regionální souvislosti a informace o vývoji tohoto odvětví na Chomutovsku.

Autory výstavy jsou MgA. Jan Maroušek a Mgr. Petr Lukas z Brna, výstavu nám zprostředkovává Letohrádek Mitrovských v Brně.

Součástí výstavy je i stylizovaný interiér prvorepublikové kavárny, v níž si návštěvníci budou moci skutečně posedět, poslechnout si dobovou hudbu, nasát příjemnou vůni kávy a koření, prohlédnout si krásné dobové artefakty z muzejních depozitářů, nebo se formou dobových novin dozvědět něco o chomutovském cukrovaru a dalších tématech a prohlédnout si interiéry dobových kaváren v regionu.

K výstavě jsme připravili také tzv. sladkou receptovou výzvu - více se dozvíte v samostatné zprávě v záložce Výstavy a expozice / Aktuální výstavy a akce.

Datum konání: 3. 12. 2020 - 22. 1. 2021 začátek od 09:00

Místo konání: Oblastní muzeum v Chomutově, historická radnice, Nám. 1. Máje 1, 43001 Chomutov

Typ akce: trhy, výstavy, veletrhy

Organizátor: Oblastní muzeum v Chomutově, p. o.

Doba trvání: 50.3 dní

Plné vstupné: 40 Kč

Snížené vstupné: 20 Kč

Rodinné vstupné: 80 Kč

 

 


Vytvořeno: 3. 11. 2020
Poslední aktualizace: 26. 1. 2021 09:01