Sto let muzea v Chomutově

Reprezentativní publikace ke 100. výročí otevření muzea s názvem „Sto let muzea v Chomutově“ byla vydána a slavnostně pokřtěna v září 2023, tedy v měsíci, v němž bylo muzeum před 100 lety skutečně otevřeno. Kniha s bohatou fotografickou přílohou představuje všech 29 muzejních podsbírek od archeologie, výtvarného umění, botaniky, přes nábytek, hodiny, textil, militaria, staré tisky, pohlednice či nové dějiny. Dále se v ní můžete dočíst podrobně a velmi čtivě o celé historii muzea od jeho založení v roce 1911, otevření v roce 1923, až dou současnosti. V této kapitole jsou uvedeny některé dosud neznámé informace, nebo jsou staré a špatně interpretované informace uvedeny na pravou míru.

Publikace byla vydána s finanční podporou Ministerstva kultury ČR.

Publikace je k dostání za velmi příznivou cenu 350,- Kč v obou muzejních budovách.

Sto let muzea            Sto let muzea

Sto let muzeaSto let muzea

Sto let muzea