Obsah

Fotografie a videa

Dovolujeme si vás upozornit, že na veškerých akcích Oblastního muzea v Chomutově budou pořizovány obrazové, případně i zvukové, záznamy za účelem dokumentárním, archivačním a tiskovým (v souladu s nařízením Evropské unie o Ochraně osobních údajů). Více naleznete na našich webových stránkách viz kontakty/gdpr/zverejnovani-fotografii-z-akci/.

Děkujeme za pochopení.

18.11.2019

TELEVIZNÍ REPORTÁŽ - 17. LISTOPAD V MUZEU 1

TELEVIZNÍ REPORTÁŽ - 17. LISTOPAD V MUZEU

Jsme velmi hrdí, že Vám můžeme představit další televizní reportáž, tentokráte věnovanou unikátnímu Obelisku pravdy a lásky, a také prezentaci archivních fotografií z listopadových dní roku 1989 na výstavě Únik z totality: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10253218159-zpravy-ve-23/219411023001116 (stopáž 8:05-10:11)

Detail

07.11.2019

ÚNIK Z TOTALITY V TELEVIZI 2

ÚNIK Z TOTALITY V TELEVIZI

ÚNIK Z TOTALITY TAKÉ V TELEVIZI? No jistě! Ve středu 6. 11. u nás natáčela Česká televize reportáž o této úspěšné výstavě a odvysílala jej ve večerních Událostech regionu. Na reportáž se můžete podívat zde: https://www.ceskatelevize.cz/…/219411000141106…/video/731055 Podívejte se také na fotografie ze zákulisí samotného natáčení... Rozklikněte název této zprávy a zobrazí se Vám 8 fotografií

Detail

05.11.2019

ÚNIK Z TOTALITY V ROZHLASE 1

ÚNIK Z TOTALITY V ROZHLASE

Nedostali jste se na vernisáž? Nestihli jste ještě navštívit výstavu? Chcete se o unikátním výstavním projektu ÚNIK Z TOTALITY, ANEB LISTOPAD 89 NA CHOMUTOVSKU dozvědět víc? Poslechněte si rozhovor s autory výstavy Miroslavou Brůnovou a Jiřím Kopicou: https://sever.rozhlas.cz/chomutovske-muzeum-pripomina-udalosti-listopadu-1989-formou-unikove-hry-8097576

Detail

12.09.2019

KNIHA "STARÉ CESTY V KRAJINĚ DOUPOVSKÝCH HOR"

KNIHA "STARÉ CESTY V KRAJINĚ DOUPOVSKÝCH HOR"

Oblastní muzeum v Chomutově pokračuje v dlouhodobé spolupráci s ing. Jaromírem Pachnerem. Zatím posledním počinem bylo vydání knihy Staré cesty v krajině Doupovských hor, kde autor popisuje dnes uzavřenou, ale v historii obchodně velmi frekventovanou oblast Doupovských hor. V jednotlivých kapitolách představuje jednotlivé oblasti Doupovska, přičemž seznamuje čtenáře s historickým využitím jednotlivých cest, které sloužily buď k regionálnímu, ale i dálkovému obchodu, který spojoval oblast německých knížectví a království s českou kotlinou. Nedílnou součástí knihy je i velmi bohatá obrazová dokumentace Doupovských hor, kterou již několik desetiletí zachycuje chomutovský fotograf Hugo Sedláček z Oblastního muzea v Chomutově. Knihu je možné zakoupit v muzeu za 185,- Kč. Projekt byl realizován za finančního přispění Statutárního města Chomutova.

Detail

11.09.2019

KNIHA "KREMSIGER GEBIRGE HISTORIE RUDNÉHO DOLOVÁNÍ V PŘÍSEČNICKÉM REVÍRU KRUŠNÝCH HOR"

KNIHA "KREMSIGER GEBIRGE HISTORIE RUDNÉHO DOLOVÁNÍ V PŘÍSEČNICKÉM REVÍRU KRUŠNÝCH HOR"

Uznávaný český odborník na pražské groše Karla IV., Václav Pinta, vydává svoji nejnovější knihu. Kniha Kremsiger gebirge Historie rudného dolování v přísečnickém revíru Krušných hor, přináší mnoho zajímavých informací o historii důlní činnosti v této části Krušných hor. Mimoto se zde autor zabývá i možností případného fungování přísečnické mincovny na Kremsigeru. Knihu je možné zakoupit v muzeu za 150,- Kč. Projekt byl realizován za finančního přispění Statutárního města Chomutova.

Detail

Přesné informace zde :-)

oddeleni/muzejni-pedagogika/

muzejení pedagogika