PRŮKOPNÍK VĚDY A TECHNIKY FRANTIŠEK JOSEF GERSTNER

plakát Zveme Vás na výstavu, která je věnována Františkovi Josefovi Gerstnerovi. Výstava mapuje životní dráhu a kariéru této nejproslulejší osobnosti města.

Datum konání: 5. 11. 2022 - 31. 3. 2023 začátek od 10:00

Místo konání: Oblastní muzeum v Chomutově, hlavní budova , Palackého 86, Chomutov, 43001

Typ akce: ostatní

Organizátor: Oblastní muzeum v Chomutově, p. o.

Doba trvání: 146.5 dní

Kartograf, astronom, technik a mechanik, projektant první koněspřežné dráhy, zakladatel pražské polytechniky a její první ředitel a profesor, průkopník a propagátor parních strojů a vizionář v mnoha dalších oborech, to je František Josef Gerstner (1756–1832), za své zásluhy a přínosy vědě a hospodářství v mocnářství povýšen do dědičného rytířského stavu. A především rodák z Chomutova. K 190. výročí úmrtí F. J. Gerstnera proto Oblastní muzeum v Chomutově připravilo výstavu, jež mapuje životní dráhu a kariéru této nejproslulejší osobnosti města. K exponátům ilustrujícím Gerstnerovy vědecké a technické práce náleží doprovodný program určený zejména dětem a mládeži čili mladým badatelům a výzkumníkům.

Výstava, jež vznikla ve spolupráci s Národním technickým muzeem v Praze a Jihočeským muzeem v Českých Budějovicích, bude veřejnosti v Oblastnímu muzeu v Chomutově zpřístupněna do 31. března 2023.

Vytvořeno: 23. 11. 2022
Poslední aktualizace: 3. 11. 2023 09:16