ODSTÍNY GOTIKY - INTERIÉRY STŘEDOVĚKU

plakátOblastní muzeum v Chomutově připravilo na druhou polovinu letošního roku výstavu Odstíny gotiky – Nábytek a interiéry středověku. Výstava je součástí muzejního Roku gotiky, vyhlášeného k příležitosti 600 let od vpádu husitů do Chomutova v roce 1421.

Datum konání: 19. 6. 2021 - 30. 1. 2022 začátek od 15:00

Místo konání: Oblastní muzeum v Chomutově, historická radnice, Nám. 1. Máje 1, 43001 Chomutov

Typ akce: ostatní

Organizátor: Neuvedeno

Doba trvání: 225.4 dní

Výstava Odstíny gotiky – Nábytek a interiéry středověku je stěžejní akcí Roku gotiky. Přenese návštěvníky do malebné i pestrobarevné krásy středověkých interiérů a poodhalí nejrůznější zákoutí soukromého života. Bude zde k vidění tvorba uměleckého truhláře a řezbáře Ladislava Sluky, řečeného Kocoura Pozdnického, a jeho ženy Moniky Slukové, zvané Holubička. Ta zde představí nejen středověkou módu, ale i bytový textil.

V průběhu výstavy proběhne několik komentovaných prohlídek s autory výstavy, kteří návštěvníky seznámí se středověkými interiéry a dobovými řemeslnými postupy výroby nábytku. V rámci výstavy je také připravena talk-show spisovatele a historika Vlastimila Vondrušky, jenž návštěvníkům přiblíží život ve středověku prostřednictvím literárních hrdinů svých románů. Návštěvníci budou moci výstavu a doprovodný program shlédnout i během Muzejní noci, která je letos naplánována na září. Výstava bude přístupná i formou virtuální prohlídky.

Doprovodný program:

Komentované prohlídky:

SO 19. 6. 2021 – komentovaná prohlídka v rámci vernisáže s autorem výstavy Kocourem Pozdnickým

V průběhu výstavy: komentované prohlídky autorů výstavy (termíny budou upřesněny)

So 18. 9. 2021: Muzejní noc gotiky v rámci Dne evropského historického dědictví

Talk-show Vlastimila Vondrušky (termín bude upřesněn).

Vytvořeno: 9. 6. 2021
Poslední aktualizace: 17. 6. 2021 14:32