MEZINÁRODNÍ DEN MUZEÍ 18.5.2020

Akce je vhodná pro děti

MEZINÁRODNÍ DEN MUZEÍ 18.5.2020 MEZINÁRODNÍ DEN MUZEÍ - PONDĚLÍ 18.5.2020 OTEVŘENO ZDARMA!

Přijďte se podívat na výstavy i stálé expozice v obou muzejních budovách. Nechte se zlákat například na ZCELA NOVĚ PLNĚ ZPROVOZNĚNÝ A OPRAVENÝ MECHANICKÝ BETLÉM PANA FIALY v expozici muzea na radnici.

Kromě něj se na radnici můžete podívat také na stálou expozici gotiky, Mnišský dvoreček, kostel sv. Kateřiny a výstavu Kachle sedmi století. V hlavní budově na Vás pak čeká výstava Únik z totality s možností hraní únikové hry, stálé expozice Svět Krušných hor a Pohledy do pravěku, nebo výstup na Hvězdářskou věž s jedinečným výhledem na celé město!.

Upozornění: Hraní únikové hry pouze po předchozí rezervaci na tel. 775 870 935, nebo na e-mailu: dokonalova@muzeumchomutov.cz. Pouhá prohlídka bez hraní hry je možná i bez předchozí rezervace.

Otevírací doba: 9-17 hod.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Datum konání: 18. 5. 2020 začátek od 09:00, délka 8 hodin

Místo konání: Oblastní muzeum v Chomutově, Palackého 86, Chomutov, 430 01

Typ akce: ostatní - trhy, výstavy, veletrhy

Organizátor: Oblastní muzeum v Chomutově

Doba trvání: 8 hodin

Poznámka: po celý den vstup zdarma

Mezinárodní den muzeí organizuje ICOM (International Council of Museums) a každoročně připadá na 18. května.

Naše muzeum se do oslav tohoto dne zapojuje již podruhé zpřístupněním všech svých výstav a stálých expozic ve standardní otevírací době 9-17 hod. zdarma.

Tématem letošjího ročníku dne muzeí je "Muzea za rovnost". Více o smyslu akce se můžete dozvědět v následujícím dokumentu:

Mezinárodní den muzeí - Muzea za rovnost 2020

Vytvořeno: 13. 5. 2020