Obsah

Akce

Omezit výpis akcí na


Datum konání: calendar calendar

#
22. 6. 2019 začátek od 14:00, délka 120 minut
Místo konání: Oblastní muzeum v Chomutově, kostel sv. Kateřiny
Richard Šulko (Måla Richard) je poslední autor žijící v České republice, který své příběhy, básně a fejetony píše kromě německého jazyka i v egerlandském nářečí. Při jeho čteních ho doprovází syn Vojtěch hrou na citeru, otec u toho i zpívá.
Šulkovi jsou zástupci tzv. českých Němců, kteří i po roce 1945 zůstali ve své vlasti. Jméno Måla neboli malíř pochází z přízviska rodiny z obce Plachtín na severním Plzeňsku.
Dvojjazyčný komponovaný pořad trvá přibližně hodinu a půl, smysl textů je překládán do češtiny.
Akce je zastřešena organizací Spolek Němců v Čechách, z. s. celý text

29. 6. 2019 - 29. 9. 2019 začátek od 13:00
Místo konání: Oblastní muzeum v Chomutově, historická radnice

Akce je vhodná pro děti

Zveme Vás na výstavu, která Vás provede zmatenými dějinami peněz zemí zapojených do první světové války. K vidění bude mnoho zajímavých bankovek, mincí a dokonce i poklady nalezenými v našem blízkém okolí. Návštěvníci se seznámí i s historií místního numismatického spolku. Součástí výstavy je oblíbený doprovodný program – výtvarná dílna (tvorba vlastní měny), magnetické skládačky, převlékání do kostýmů (a focení v nich) nebo třeba originální společenské hry (Jak se stát keťasem).
Je připraven program pro školy na téma finanční gramotnosti.
Projekt je realizován za finanční podpory statutárního města Chomutova. celý text

IQ
1. 6. 2019 - 27. 7. 2019 začátek od 10:00
Místo konání: Oblastní muzeum v Chomutově, hlavní budova

Akce je vhodná pro děti

Dvě místa – jedna výstava: iQLANDIA - HRY A KLAMY od 1. 6. 2019!
Putovní výstava HRY A KLAMY, zapůjčená ze známé iQLANDIE v Liberci, proběhne od 1. 6. do 27. 7. 2019 ve výstavních sálech hlavní budovy Oblastního muzea v Chomutově (Palackého 86) a galerii Lurago pod Chomutovskou knihovnou (Palackého 4995). Malí i velcí návštěvníci si budou moci vyzkoušet velké množství hlavolamů a fascinujících experimentů. Desítky interaktivních exponátů prověří znalosti každého jednotlivce a zaručeně pobaví celou rodinu. Po celou dobu trvání výstavy budou připraveny soutěže a malá dílna pro zručné experimentátory.
V průběhu celého června budou mít školy, školky a dětské zájmové skupiny vstup na výstavu zdarma (Nutná rezervace! Rezervační systém již spuštěn! Kontakt: Štěpánka Dokonalová 607 615 420, dokonalova@muzeumchomutov.cz).
celý text

Kadaňský březen
2. 3. 2019 - 29. 9. 2019 začátek od 10:00
Místo konání: Kadaňský hrad
Dovolujeme si vás pozvat tentokrát do Kadaně, na výstavu na jejíž přípravě jsme se podíleli.
Výstava bude probíhat od 2.3. do 29.9.2019 v Městském muzeu v Kadani. celý text